Останнім часом у нашій державі банки перетворились з тих установ, що надає фінансові послуги бізнесу, на ще один контролюючий орган. І це не залежить від назви банку. Банк, з яким компанія довго працювала пліч-о-пліч, може, як виявилось,  паралізувати діяльність підприємства і нанести йому реальну шкоду. Банки почали вимагати надати купу документів (документи про контрагентів підприємства та транзакції, копії первинних бухгалтерських документів та інші).

Такі дії банків, з практики компанії «Кобрін і Партнери», відбувались стосовно різноманітних фірм: виробничих, торгових та таких, які надають послуги для бізнесу, незалежно від обороту і часу діяльності. Ми зіткнулися з цим в процесі супроводження ситуацій, пов’язаних з блокуванням рахунків підприємств на основі необґрунтованих рішень банків відносно підозрілих (на їх точку зору) операцій.

Юристами «КіП» було систематизовано інформацію, яку банк має право вимагати; перелік підстав, якими керуються банки при прийнятті рішення стосовно блокування рахунків; перелік дій, які може вчинити банк.

Вважаємо, що ця інформація буде корисна для підприємців і молодих юристів.

Пропонуємо почати обговорення конкретних дій, які дали можливість відновити керування рахунками у коментарях всім, хто зіткнувся з подібними ситуаціями.

Скачать в формате PDF


«Як не стати заручником банка»

Перейти на страницу с публикацией


«Як не стати заручником банка»